Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

Hatalmas utánpótlássiker az Öttusa Elit Bajnokságon

A hagyományoknak megfelelően az Elit bajnoksággal zárul a 2014-es öttusa szezon. A korosztályok legjobbjai Kecskeméten mérték össze tudásukat. A 2014-es szezon MK versenyein gyűjtik a pontokat a versenyzők. Az Elit bajnokságon minden korosztályban az a 12 öttusázó indulhat, akik a legtöbb pontot gyűjtötték össze az év során. Az úszás helyszíne a Kecskeméti Fürdő volt, míg a kombinált számra a Benkó Zoltán Szabadidő Központ területén került sor.

A szervezésre, a körülményekre és az időjárásra sem lehetett panasz a Diapolo Elit bajnokság első napján. A ragyogó napsütés „jelentette a habot a tortán”, na meg a remek eredmények, amiket Egyesületünk sportolói értek el.

Eredmények
Az Ifi "H" korosztályban az idèn sikert sikerre halmozò Marosi Bálint 2588 ponttal győzött.

Az Ifi "E" korosztályban Marschall Istvàn ezūstèrmet szerzett 2743 ponttal.

Másnap bár hűvös, párás reggelre „ébredt” a mezőny, a nap folyamán ismét tökéletes időjárás fogadta a versenyzőket Kecskeméten. A Diapolo Elit bajnokság vasárnapi napján váltóban és vegyes-váltóban versenyeztek a korosztályok legjobbjai. A gyermekek tehát egymásért is küzdöttek, a szülők pedig ismét fantasztikusan szurkoltak a fiataloknak. A jövő reménységei kiváló versenynapot zártak és a közel 250 induló elégedetten távozhatott Kecskemétről.