Dátum: 2024 április 20. (szombat) | Konrád

A Magyar Kupa I. fordulójának eredményei

A Magyar Öttusa Szövetség múlt hétvégén rendezte az utánpótlás korosztályok (U10-U15) első versenyét Székesfehérvárhoz közel, Móron.

A szombati napon a hagyományos kéttusa verseny zajlott, ahol az egyéni versenyek mellett csapatban is hirdettek eredményt.

A magyar kupa forduló első állomása kvalifikációs verseny is volt egyben a korosztály legrangosabb versenyére az ELIT Bajnokságra.

Szakosztályunk versenyzői remekeltek a szezon első megmérettetésén.

A versenyt az UTE csapata 8 éremmel zárta (5 ezüst érem és 3 bronz), mellyel a verseny statisztikákban a tavalyi évhez hasonlóan az élbolyban végeztünk a nálunk jóval nagyobb létszámmal induló nagy clubbok mellett.

EGYÉNI ÉRMEK TEKINTETÉBEN a második helyen végzett szakosztályunk a KSI mögött.

Az ÖSSZES MEGSZERZETT ÉREM tekintetében a 3. helyen zártuk a versenyt.

ÉRMESEINK:

MÁS BOTOND, 2. -U15

SIKLÓSI GRÉTA, 2.-U12

KASPÁR BALÁZS, 2.-U11

MITRÓ MILÁN, 2.- U10

FILETÓT DÉNES, 3.-U10

KAKAS EMMA/SZABÓ LÍVIA/FILETÓTH ESZTER U 11 CSAPAT 3.

MÁTÉ-TÓTH NÓRI/KOZMA-VÍG LINDA/KUSTRA VIVIEN U 13 CSAPAT 2.

TAMÁS BOTOND/DURBÁK CSABA/OLÁH VINCE U15 CSAPAT 3.

Az érmek mellett 15 kvalifikációs helyet szereztük az év legfontosabb versenyére.

Vasárnap rendezték a LASER-RUN első fordulóját. A nemzetközi szövetség nagy hangsúlyt fektet erre a versenyformára, amely a hazai rendezésű Világbajnokság miatt Magyarországon is egyre jobban teret hódit az öttusa testvérsportjaként. A versenyformát az öttusasportból ismert kombinált szám alkotja.

A Magyar Öttusa Szövetség a versenyeket beépítette a versenynaptárába a fiatalok számára.

A Laser-Run fordulók egyben kvalifikációs versenyek a hazai rendezésű Világbajnokságra és az ELIT bajnokságra.

Versenyzőink jól szerepeltek a vasárnapi napon is.

Tamás Botond az U15-ös korosztály versenyét megnyerte, míg Máté-Tóth Nóra az U13-asok között szerzett ezüst érmet.

Az ELIT Bajnokságra összesen 8 kvalifikációs helyet szereztek versenyzőink, és Botond és Nóri mellett a világbajnoki kvalifikációra is jó pár versenyzőnknek esélye van.

A hétvége legjobb UTE-s versenyzője TAMÁS BOTOND lett 1 arany/1ezüst/1 bronz érmével.